Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Spożywczej w Kielcach serdecznie wita na swoich stronach!--- zadzwoń teraz tel. +48 41 344 71 67

Gratulacje Prezesa Cechu dla szkół z okazji nadania imienia Danuty Siedzikówny "Inki" PDF Drukuj Email

INKA-Danuta_Siedzikowna

W dniu 22 września 2015 r., odbyła się uroczystość nadania imienia Danuty Siedzikówny "Inki" Technikum nr. 3 i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr. 3.

Dostojni Goście!
Zacni Gospodarze Miasta i Tej Szkoły,
Droga Młodzieży!


GRATULACJE

Tyle w Tobie
młodzieńczej szlachetności
Wiary , człowieczego cierpienia
I takiej niezłomności.
Tak zagłuszanej, ze budzi sumienia.

Dobrze się stało że obudziła się  myśl twórcza tych, co tu nas dzisiaj podejmują. Zacni Gospodarze tej szkoły, aby nadać tej szkole imię  Danuty Siedzikówny, ps. „Inka” którą, szczęśliwie czas naszej historii uchronił od zapomnienia. Niezłomna postawa i heroizm dają Jej wieczne miejsce w Panteonie Narodowych Bohaterów.

Dlatego niech mi będzie wolno w Imieniu Zarządu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców  Branży Spożywczej oraz własnym, złożyć na ręce – Pani Dyrektor mgr Małgorzaty Banasik-Rusak, serdeczne gratulacje z okazji wyboru na patrona Waszej Szkoły wspaniałej, niezłomnej i bohaterskiej  postaci  jaką była ” Inka”.

To , czyni Waszą Szkołę, a poprzez to Was samych, niespłacalnymi dłużnikami idei, myślenia, sposobu życia tej bohaterskiej  Patronki . Jej postawa  wskazuje na to, że szkoła winna stać się kuźnią cnót społecznych, tak bardzo potrzebnych naszemu narodowi. Ona walczyła nie tylko o swoją, ale także za naszą wolność. Za tę godną postawę my współcześni jesteśmy Jej winni modlitwę, pamięć i szacunek.  „Inka” była bowiem postacią szlachetną, nietuzinkową i symboliczną. Pozostała „do końca” wierna Ojczyźnie, honorowi i przysiędze .

Droga Młodzieży zadajecie sobie pytanie co jest tak naprawdę sensem waszego  istnienia, wzorzec otrzymaliście od waszej patronki , jak trzeba żyć, aby zawsze zachowywać się godnie.

Dokładajcie wszelkich starań, kształcąc: serce – cnotami, umysł – naukami, ciało – ćwiczeniami.”
Życzę wszystkim Państwu pomyślności w życiu osobistym oraz wielu sukcesów edukacyjnych a rodzicom zadowolenia z osiągnięć dzieci.W imieniu Zarządu :
Prezes Zarządu Rzemieślników i Przedsiębiorców
Branży Spożywczej w Kielcach
Józef Telecki

Kielce 22 wrzesień 2015r. 
Polish Belarusian Chinese (Simplified) Czech Danish English Estonian French German Italian Lithuanian Russian Slovak Ukrainian

mistrz branży

www.polwita.pl


Zachęcamy do pobrania broszur "70 lat Rzemiosła Cukierniczego w Kielcach 1936-2006". pobieranie oraz "JUBILEUSZ 400-LECIA CECHU RZEŹNIKÓW I WĘDLINIARZY W KIELCACH 1606 - 2006".
Uwaga! pliki mają 22 MB, 32 MB potrzebna odrobina cierpliwości.